Hacettepe ELT
Lisansüstü çevrim içi sınavları hakkında detaylı bilgi almak ve görüşme randevu saatleri listelerine ulaşmak için tıklayınız. Tüm adaylarımıza başarılar dileriz.

İngiliz Dili Eğitimi Anabilim Dalı, lisansüstü çevrim içi giriş sınavları, yüksek lisans ve doktora için 12-13-14 Temmuz tarihlerinde (09.30 - 16.30 saatleri arasında) , Eğitim Bilimler Enstitüsü’nün ilan ettiği ön değerlendirme listelerindeki sıralama (link) esas alınarak gerçekleştirilecektir.

 

Çevrimiçi görüşmeler, ön değerlendirmeyi geçen yüksek lisans ve doktora adaylarıyla 15’er dakikalık aralıklar halinde, Zoom yazılımı üzerinden gerçekleştirilecektir. Zoom tarayıcılar üzerinden de çalışabilmesine rağmen, adayların yazılımı indirerek bilgisayarların veya mobil cihazlarına kurmaları önerilmektedir.

 

Mülakat randevuları, Hacettepe Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü tarafından oluşturulan listedeki isim sırasına göre gerçekleştirilecektir. Randevu saatleri ve diğer detaylar yüksek lisans (link) ve doktora (link) adayları için ayrı ayrı sayfalarda ilan edilmiştir. İlgili sayfaların en üst kısımlarında randevu tarihlerine yönelik Zoom Meeting Link sekmeleri bulunmaktadır. Bu kısımlar sınav günlerinde etkin hale gelecektir.

 

Zoom linkine giriş yaparken Adınız ve Soyadınız şeklinde isim girmenizi bekliyoruz. Sınavını gerçekleştirdiğimiz adayların güncel durumlarını en sağdaki “status” kısmından izleyebilir ve bu yönde linke ne zaman katılmanız gerektiğini an be an takip edebilirsiniz.

 

Lütfen randevu saatinize en az bir saat kala, ilgili sayfadaki güncellemeleri takip etmeye başlayınız. Randevu saatleri sınavı erken veya geç biten adayların ve sınava katılamayan adayların durumuna göre sınav süresi esnasında esneklik gösterebilir. Randevu saatinde görüşme odasına giriş yapmayan adaylar için telafi görüşmesi yapılma imkânı bulunmamaktadır ve bu aday sınava katılmamış sayılacaktır. Tüm olası teknik sorunlar (internet bağlantı hızı vb.) adayların kendi sorumluluğunda olup, ilgili hazırlığı adayların sınav öncesi tamamlaması beklenmektedir. Ses ve görüntü kalitesi gibi çevrimiçi toplantıda önem arz eden unsurların görüşme saatinden önce test edilmesi önerilmektedir.

 

Sınav esnasında, adaylara ilgili sayfa üzerinden bildirimleri Contact Person olarak bilgileri sunulmuş öğretim elemanlarımız gerçekleştirecektir. Kendilerinin e-mail adresleri de sayfada sunulmuştur. Sınav içeriği ile ilgili bilgilerin sorulması ve sınavı etkilemeyecek durumların bildirilmesi için öğretim elemanlarımızla temasa geçilmemesi rica olunur.

 

Bu duyuru metninde yer alan hususları dikkat okumanızı rica eder, başarılar dileriz.